Shumë fshatra të Podujevës kanë mbetur pa energji elektrike qe 20 orë.

Erërat që kanë mbizotëruar që disa ditë si dhe moti me shi si duket kanë ndikuar që Podujeva të mbetet në terr,shkruan Indeksonline.

Ky mot sipas institutit hiderometerologjik do të vazhdoj edhe nesër, ndërsa nga fillimi i javës pritet të ketë edhe reshje bore.