Dje rreth orës 12:00 në Dumnicë të Podujevës është vetëaksidentuar një person me veturën e tij të tipit golf 2 i cili ka goditur një mur, njofton Llapi.info.

Në raportin e PK-së thuhet se shkaku i aksidentit është pakujdesia ku ka humbur kontrollin dhe ka përfunduar jashtë rruge.

Si pasoj i njëjti ka pësuar lëndime të rënda trupore dhe është dërguar në QKUK për tretman mjekësor.

Foto: Podujeva Night