Mbrëmë gjatë natës në Podujevë është arrestuar një person,i cili kishte tentuar  të vjedh  në një kompleks banesor.

Lexo edhe: 
Arrestohet një person në Podujevë (Foto/Video)

Ketë e ka konfirmuar Policia e Kosovës për Llapi.info

Raporti i plote i Policisë:

VJEDHJE NË TENTATIVË
Rr. “Zahir Pajaziti”, Podujevë 24.09.2017-20:50. “Janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj K-Shqiptarë, pasi që të njëjtit janë kapur duke tentuar të vjedhin në një kompleks banesor. Në vendin e ngjarjes janë gjetur dhe konfiskuar një palë doreza, dy pajsera si dhe një kaçavidë. Me urdhër të prokurorit të dyshuarit dërgohen në mbajtje”.