Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Albin Kurti sot ka qenë musafir në Podujevë ku ka vizituar pikën informuese të kësaj partie në sheshin e qytetit të Podujevës, njofton Llapi.info.

Më pas, Kurti së bashku me kandidatin për kryetar të Podujevës Ajet Potera dhe anëtar të tjerë të kësaj partie kanë vizituar një lokal ku kanë ngrënë pasul dhe pirë qaj.

Kurtin e ka pritur edhe Saranda Bogujevci, llapjanja më e re në Kuvendin e Kosovës.

Këtë e ka bërë të ditur Ajet Potera përmes rrjetit social Facebook: