Sot rreth orës 17:00 është vet-aksidentuar një veturë në magjistralen Prishtinë-Podujevë, më saktësisht në fshatin Trud, raporton Llapi.info

Sipas lexuesve të portalit Llapi.info ku edhe kanë dërguar videon dhe fotot, kjo veturë është përplasur në anësore të rrugës.

Policia ka dalë në vendin e ngjarjes dhe ka hetuar shkakun e aksidentit/Llapi.info