Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur në magjistralen Podujevë-Prishtinë, saktësisht në fshatin Besi.

Nga ky aksident tre persona janë lënduar rëndë, raporton lajmi.net.

Vetura dhe kamioneta janë përplasur direkt me njëra-tjetrën.

Policia dhe ekipet e emergjencës janë prezentë në vendin e ngjarjes.