Një aksident trafiku me persona të lënduar ka ndodhur në magjistralen Prishtinë-Podujevë, saktësisht në fshatin Lebanë.

Disa persona janë parë të lënduar në këtë aksident që sipas lexuesve të Indeksonline është regjistruar të këtë ndodhur rreth orës 19 e 30 minuta.

Në vendin e aksidentit menjëherë ka dalë policia dhe autoambulanca.

Policia po heton shkakunn e këtij  aksidenti të rëndë.

http://www.dailymotion.com/video/x6cjwi4