Një vjedhje e rëndë ka ndodhur mes datave 24 dhe 25 qershor, në Podujevë, shkruan Llapi.info.

Rastin për Llapi Info e ka konfirmuar vetë pronari i shtëpisë, Xhavit Avdiu.

Avdiu tregoi se ishte për pushime në Shqipëri në momentin kur ka ndodhur vjedhja në shtëpinë e tij.

Lidhur me rastin është hapur rast në Policinë e Kosovës, por deri tani nuk ka identifikim të personave që shihen në video.

Në pamjet e mëposhtme mund ta shihni momentin kur ndodhë vjedhja: