Ka vdekur në moshën 61-vjeçare, mjeku nga Gjakova, Naser Lleshi.

Lajmin për vdekjen e mjekut, e kanë bërë të ditur familjarët e tij.

Varrimi i të ndjerit do të bëhet nesër (e diel) në orën 14, ndërkaq në orën 11 deri në 13, do të mbahen homazhe në Pallatin e Kulturës “Arsim Vokshi” në Gjakovë.

“Me dhimbje të thellë ju njoftojmë që ka ndërruar jetë Dr. Naser Lleshi. Me rastin e vdekjes së mjekut Dr. Naser Lleshi me datë 10 Korrik (e Diel), në Pallatin e Kulturës “Asim Vokshi” organizohen homazhe në nderim të jetës dhe kontributit të tij. Homazhet mbahen prej orës 11:00 deri në orën 13:00, ndërk Varrimi i të ndjerit bëhet në orën 14:00. E pamja bëhet në varrezat e qytetit. Gjithmonë do të jemi krenar për virtytet tua. Do të të kujtojmë gjithmonë me mburrje”, ka shkruar familja e Lleshit në facebook.