10 minuta para fundit, ndeshja mes Cadizit dhe Barcelonës është ndërprerë përkohësisht.

Një tifoz ka pasur probleme shëndetësore në tribuna. Portieri vendas, Ledesma, është parë duke vrapuar drejt tribunave me defibrilator në dorë.

Lojtarët në fushë janë parë në ankth, teksa shihen edhe duke u lutur.

Ekipet mjekësore janë në tribuna.

Në pamjet e publikuara shihet se si portieri  vendas vrapon menjëherë pranë stafit mjekësor për të marrë pajisjen, e cila mund ta kthejë në jetë tifozin dhe e hedh atë në drejtim të tifozëve.