Dje në fshatin Gllamnik të Podujevës, është arrestuar një i dyshuar i cili pas një mosmarrëveshjeje e ka sulmuar fizikisht dhe e ka therur me thikë një person.

Viktima ka pësuar lëndime të rënda trupore dhe është dërguar për tretman mjekësor në QKUK.

Me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje, thuhet në raportin e PK-së./Llapi.info