Një person është arrestuar në Podujevë, për dhunë në familje.

Rastin e ka bërë të ditur Policia e Kosovës në raportin e saj ditor.

 

Njoftimi i plotë:

 

Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, pasi që ka ushtruar dhunë ndaj bashkëshortes së tij viktimës femër  kosovare. Viktima ka pranuar tretman mjekësor. Me vendim të prokurorit, i dyshuari është liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt.

 

 

 

 

/Llapi.info