Mot i ligë me rrebeshe shiu dhe breshëri ka përfshirë sot disa vise të Kosovës.

Reshjet e shiut kanë vërshuar disa rrugë dhe kanë vështirësuar qarkullimin nëpër disa zona të Kosovës pasditen e sotme.

Një rrebesh i fuqishëm i breshrit ka përfshirë sot edhe Deçanin.

Më poshtë pamjet: