Një përleshje ka ndodhur mes dy grupe të shqiptarëve në aerportin e Umbrias.

Sipas mediave italiane rrahja ka ndodhur derisa ata ishin duke qëndruar për të bërë check-in.

Rrahja mes shqiptarëve ka ndodhur pasditës së shtunës.

Një nga dëshmitarët i cili kishte qenë i pranishëm në ngjarje tha se kjo i përngjante një skena të sporteve luftarake MMA, shkruan Abcnews.al përcjell Klankosova.tv.

“Një prej shqiptarëve përfundoi në tokë, ndërsa tjetri e kapi dhe vazhdoi ta godiste me grushte, ishte si një raund i MMA”- tha dëshmitari.

Patjetër u dashtë ndërhyrja e policisë.

Tre persona kanë mbetur të lënduar dhe janë dërguar në spital.

Momentin e përleshjes mund ta gjeni KËTU