Mediumet në Turqi kanë publikuar videon e aksidentit të tragjik, aty ku humbi jetën futbollisti turk, Ahmet Çalik, shkruan Zeri.info.

Futbollisti u aksidentua me veturën e tij në mëngjesin e sotëm (e martë), ku mbeti i vdekur në vend.

Turku ishte vetëm në veturë teksa nga pamjet e publikuara nga mediumet turke shihet se vetura ishte në shpejtësi të madhe.

Videoja tregon saktë se Çalik ishte futur në një kthesë dhe vetura që kishte shpejtësinë më të madhe se sa që duhej, kishte kaluar jashtë rrugës.

Ndryshe, për vdekjen e Ahmetit kanë reaguar edhe bashkëlojtarët e tij, Zymer Bytyqi, Endri Çekiçi si dhe ish-bashkëlojtari i dikurshëm, Vedat Muriqi, duke shprehur ngushllime familjarëve. /Zeri.info

Videon e parë: KËTU

Videon e dytë: KËTU