Është prezantuar telefoni i kompanisë kineze Huawei P20 Pro

Sipas ekspertëve të tekonologjisë, ky smratphone ka kamerën më të mirë deri më tash në treg nga të gjithë smartphonet e tjerë.

Kamera e Huawei P20 Pro ka një sistem kamerash të trefishtë.

Huawei P20 Pro ka një procesor Kirin 970, bateri 4 000 mAh, 6 GB RAM dhe 128 GB hapësirë për ruajtje të dhënash në P20 Pro. Ndërsa Huaewi P20 ka 4 GB RAM dhe bateri 3400 mAH.

Huawei P20 kushton 649 euro, ndërsa Huawei P20 Pro kushton 899 euro. /Lajmi.net/