Policia e Kosovës ka njoftuar se ka bastisur një shtëpi në fshatin Obrançë të Podujevës, raporton Llapi.info.

Gjatë kësaj bastisje është gjetur dhe konfiskuar një armë dhe gjashtë fishekë.

Raportohet se i dyshuari, mërgimtar nga Gjermania, e kishte fshehur në tavanin e shtëpisë.

Me urdhër të prokurorit, rasti është iniciuar ‘Mbajtje në pronësi, kontroll ose posedim të paautorizuar të armës’, ndërsa veprimet tjera do merren kur të intervistohet i dyshuari i cili ndodhet jashtë shtetit./Llapi.info