Dje në fshatin Lupq të Podujevës një veturë në lëvizje e ka goditur viktimën-femër dhe ka ikur nga vendi i ngjarjes në drejtim të panjohur thuhet në raportin e Policisë, transmeton Llapi.info

Viktima është dërguar për tretman mjekësor në QKUK, ndërsa rasti është duke u hetuar, njofton , transmeton Llapi.info