Mbrëmë rreth orës 22:00 në fshatin Përpellac të Podujevës gjatë kontrollit në veturën e një të dyshuari është gjetur dhe konfiskuar një qese substance e dyshuar narkotike e llojit marihuanë, njofton Llapi.info.

Nuk është raportuar për të arrestuar përderisa rasti me urdhër të prokurorit ka shkuar në procedurë të rregullt.