Nesër do të nis ndërtimi i shkollës së re në fshatin Llugë të Podujevës, raporton Llapi.info.

Sipas njoftimit, po të enjten do të përurohet objekti i ri i shkollës në Batllavë dhe ajo e palestrës sportive.

Në këto ngjarje do të jenë prezentë edhe kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci.

Më poshtë njoftimi i plotë:</strong