Temperaturat kanë rënë pak dhe Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës parashikon mot më stabil sot.

“Dita e enjte parashikohet të jetë më stabile, kryesisht me diell por vranësirat mund të jenë prezent për gjatë relievit malor”, njofton Instituti Hidrometeorologjik.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 13-18 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 25-29 gradë Celsius.

“Do të fryjë erë kryesisht nga veriperëndimi me shpejtësi 1-6m/s”, njofton Instituti.