Po vazhdon gjendje e rëndë e luftimeve mes Izraelit dhe Palestinës.

Izraeli dërgoi 80 aeroplanë luftarakë të martën për ta bombarduar Gazën dhe grumbulloi tanke në kufi. Ndërkohë raketat e Hamasit dhe grupeve tjera islamike i goditën qytezat izraelite për të dytën ditë me radhë.

Një moment i rëndë është publikuar në rrjete sociale ku një djalosht i mërzitur vrapon pas trupit të pajetë të babit të tij, i cili është vrarë nga sulmet izraelite në Gaza.