Dy persona janë arrestuar dje në Merdar pasi që të njëjtit duke mos respektuar urdhrat e zyrtarëve policorë të njëjtit i kanë sulmuar fizikisht, transmeton Llapi.info.

Sipas Policisë së Kosovës, si pasojë e këtij sulmi, njëri prej tyre ka pësuar lëndime trupore dhe i njëjti ka pranuar tretman mjekësor.

Me vendim te prokurorit të dyshuarit dërgohen në mbajtje./Llapi.info