Policia e Kosovës njofton se sot në pikën kufitare në Merdar gjatë kontrollit të një autobusi ka gjetur dhe sekuestruar 24 armë të ftohta (thika).

Bëhet e ditur se në konsultim dhe autorizim të Prokurorit kompetent është iniciuar rasti ”armëmbajtje pa leje”, thikat janë sekuestruar dhe me vendim të Prokurorit i dyshuari lirohet në procedure të rregulltë.

Hetime tjera lidhur me rastin janë në proces.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.