Lëvizja Vetëvendosja po zhvillon fushatat e saj parazgjedhore në cdo vendë të Kosovës dhe jashtë saj.

Tubimi qendor kësaj radhe pritet të filloj në Podujevë, nga ora 19:00 ne Sallën e Sporteve “Hakif Zejnullahu, shkruan Llapi.info

E për këtë tubim shihet një numër i madh i qytetarëve në përkrahje të subjetit polititk në fjalë.

Në këtë tubim qendror marrin Pjesë: Albin Kurti, Visar Ymeri, kandidati për kryetar të Podujevës Ajet Potera dhe deputetja llapjane Saranda Bogujevci.

Duke shkuar në tubim, Policia ka ndaluar Visar Ymerin dhe Albin Kurtin, me këtë  rast është vonuar ky tubim ku pritej të fillonte nga ora 19:00/Llapi.info