Sot duke filluar nga ora 14:00 në stadiumin në Merdar zhvillohet xhiroja e javës së 12-të ndërmjet KF. “Llapi” dhe KF. “Vushtrria”.

Ndeshja zhvillohet për pikë në kuadër të Raiffiesen Superligës së Kosovës.

Javën e kaluar KF. “Llapi” fitoi tri pikë si vendas kundër KF. “Besa”, duke u rradhitur kështu në pozitën e katërt tabelare me 17 pikë. Ndërsa, KF. “Vushtrria” gjendet në pozitën e dhjetë me 12 pikë./Llapi.info

tabela