Llap shënoi fitore kundër Trepçës 89 në kuadër të Kupës së Kosovës, raporton Llapi.info

Me këtë fitore Llapi kualifikohet në çerekfinalen e DigitAlb Kupës.

Ishte Mirlid Daku ai që shënoi golin e parë për llapjanët, dhe krejt në fund të ndeshjes me një supergol Ilir Blakcori shënoi, duke e kualfikuar në çerekfinale Llapin.

Kjo ndeshje u zhvillua në stadiumin ‘Riza Lushta’ të Mitrovicës/Llapi.info