Llapi.info ka raportuar ditën e djeshme për një ngjarjes tragjike që ka ndodhur në Dragodan, ku nga të shtënat me armë zjarri, një perosn ka ndërruar jetë dhe dy të tjerë janë plagosur me mjete te mprehta.

Ndërkohë, policia kishte bërë me dije dje se ka arrestuar dy të dyshuar për rastin fatal.

Të dyshuarit në fjalë janë pikërisht të plagosurit nga rasti.

Nga të shtënat me armë zjarri, ka vdekur Rexhep Tahiri.

Varrimi i të ndjerit bëhet sot me datën 19.03.2023 në ora 16:00, në varrezat e familjes Tahiri në Dumnicë

Policia ka konfirmuar gjithashtu se të njëjtit tashmë edhe janë ndaluar për 48 orë.

”Rr. Ahmet Krasniqi, Prishtinë 18.03.2023 – 13:21. Dy të dyshuar meshkuj kosovarë dyshohet se kanë shtënë me armë në drejtim të viktimës mashkull kosovar i cili është qëlluar dhe ka ndërruar jetë. Në vendin e ngjarjes kanë dalë të gjitha njësitë përkatëse si dhe mjeku i cili ka konstatuar vdekjen e viktimës. Po ashtu edhe dy të dyshuarit janë të lënduar dhe janë dërguar në QKUK për tretman mjekësor.Me vendim të prokurorit trupi i pa jetë i viktimës është dërguar në IML për obduksion, ndërsa dy të dyshuarit janë dërguar në mbajtje për 48 orë. Gjatë veprimeve hetimore është intervistuar edhe një i dyshuar i cili më pas është liruar, është sekuestruar edhe: një revole me një karikator dhe 11 fishekë, një gëzhojë dhe një thikë. Rasti vazhdon të hetohet nga njësitet kompetente policore”, thuhet në raportin e policisë.