Juventusi ka mbledhur vetëm 28 pikë në 17 ndeshje këtë sezon dhe mund të mbetet nëntë pikë pas një vendi në Ligën e Kampionëve nëse Atalanta mund Hellas Veronën sot.

Gjigantët e Serisë A barazuan 1-1 kundër skuadrës së sapopromovuar Venezia, e cila ishte takuar me Juventusin pas tre humbjeve radhazi.

Bianconerët nuk kanë pasur një fillim kaq të keq për më shumë se 20 vjet me Marcello Lippi në krye, transmeton Gazeta Express.

Edhe pse Juventusi fitoi grupin e Ligës së Kampionëve përpara Chelseat, ata humbën 4-0 në Londër dhe rezultatet e tyre në Itali kanë qenë përtej zhgënjyese këtë sezon.

Largimi i Cristiano Ronaldos padyshim pati një ndikim pasi asi portugez ishte në gjendje të shënonte 101 gola në 134 paraqitje me Bianconerët gjatë qëndrimit të tij tre vjeçar në klub.

Juventusi ka shënuar vetëm 23 gola në 17 ndeshje në Serie A këtë sezon, më të paktat në mesin e dhjetë skuadrave më të mira në Itali.