Ka përfunduar ndeshja ndërmjet Kroacisë dhe Skocisë.

Ndeshja ndërmjet Kroacisë dhe Skocisë ka prodhuar spektakël nga te dyja skuadrat, shkruan lajmi.net.

Në pjesën e parë, skuadrat u ndanë baras. Kroacia fillimisht shënoi përmes Vlasic i cili shënoi në min 17′.

Skocezët u përgjigjën përmes McGregor në min 42.

Por, në pjesën e dytë, kroatët treguan kualitetet e tyre me lojë e gola fantastikë.

Ishte Luka Modric ka shënuar gollin e avantazhit ndaj Skocisë në min 62′ dhe në fund ishte Ivan Perisic në min 77′ i cili trefishoi rezultatin ndaj skocezëve.

Kroacia tani me golaverazh më të mirë, kualifikohet nga vendi i dytë.