Llapi ka marrë fitore shumë të rëndësishme në udhëtim te Liria, me rezultat të pastër 0-2.

Ka qenë një ndeshje e dominuar nga skuadra llapjane, ku në minutën e 28-të gjetën edhe golin e epërsisë.

Ilir Blakçori asistoi për mrekulli për Muhamet Hysenin i cili u gjend bukur në zonë dhe realizoi për 0-1.

Ishte minuta e 61-të, kur Hamdi Namani realizoi golin e dytë pas asistimit të mrekullueshëm nga Ilir Blakcori.

Me këto tre pikë Llapi ngritët në pozitën e dytë me 34 sosh, derisa Liria mbetet e fundit me vetëm nëntë pikë pas 18 xhirove.

PAMJET E GOLAVE:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

;