Juventus po e rivalizon Milanin për sulmuesin e Santos, Kaio Jorge – me trajnerin e tij që konfirmon disa klube evropiane e duan atë.

Lojtari 19-vjeçar ka shënuar gjashtë golave ​​në dhjetë ndeshje për Brazilin në nivelin U-17.

Kontrata e tij përfundon në dhjetor të vitit 2021, por Santos po kërkon dhjetë milionë euro për ta liruar atë gjatë verës.

Sipas Sport Mediaset dhe Calciomercato.com, Zonja e Vjetër tani i është bashkuar Milanit në garën për të nënshkruar me Kaio Jorge.

Rossonerët mbeten favoritët, pasi kanë propozuar gjashtë milionë euro, por Juve nuk do të përjashtohet nga gara, veçanërisht nëse Cristiano Ronaldo po konsideron të ardhmen e tij diku tjetër.

Kaio Jorge gjeti rrjetën gjashtë herë me tre asistime në 23 ndeshje konkurruese për Santos këtë sezon.

“Disa klube evropiane e duan atë”, ka thënë trajneri i Santos, Fernando Diniz gjatë një konference për shtyp.

“Edhe pse i ri, Kaio luan me pjekuri dhe karakter në rritje. Ai e di rolin e tij, beson në vetvete dhe është një sulmues i nivelit të lartë”.

Napoli dhe Lazio ishin të interesuara vitin e kaluar, por e zhvendosën fokusin e tyre në objektiva të ndryshëm.


Diku tjetër rreth kontinentit, Liverpool ka qenë po ashtu i lidhur me një transferim të Jorges, megjithëse atij do t’i garantohej shumë më shumë kohë loje në Milano, të cilët kanë një histori të gjatë suksesi me talentët brazilianë.