Policia ka publikuar pajet e opercionit ku po kërkohej vrarësi i 46-vjeçaes Luiza Mullai në Maliq.

Siç njofton policia dhe siç duket dhe nga pamjet, 55-vjeçari është rrethuar nga efektivët.

Në shenjë rezistence ai ka hapur zjarr ndaj policëve, por duke parë se nuk kishte nga të shkonte është vetëvrarë.

Kujtojmë se Mullalli vrau mbrëmë bashkëshorten et ij me armë zjarri dhe më pas e hodhi në gropën e ujërave të zeza pranë banesës së saj.

Njoftimi i policisë:

Pamje me dron gjatë operacionit të shkallës së lartë të vështirësisë për lokalizimin dhe kapjen e autorit të vrasjes së bashkëshortes së tij shtetases L. M, 46 vjeçe, ndodhur mbrëmjen e djeshme në fshatin Zëmblak, Maliq.

Shtetasi Gj. M., 55 vjeç, pasi ka parë policinë, duke ju rrezikuar seriozisht jetën punonjësve të Policisë.

55-vjeçari në pamundësi për t’u larguar, pasi zona ishte e rrethuar nga punonjësit e Policisë dhe i është bërë thirrje e herëpashershme për t’u dorëzuar, ka hapur zjarr drejt punonjësve të policisë dhe në pamundësi për t’u larguar autori Gj. M., ka vrarë veten.