Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë ditës së djeshme ka zhvilluar një bastisje në një shtëpi të pabanuar në Prishtinë, lidhur me rastin e plagosjes së 18 vjeçarit në fshatin Hajvali të Prishtinës.

Nga policia bëhet e ditur që janë gjetur dhe janë konfiskuar një pistoletë dhe dy fishekë, me të cilën dyshohet se i dyshuari ka kryer veprën e cekur.

Në ndërkohë, njësitë policore janë duke hetuar rastin