BERLIN, GERMANY - MARCH 08: Former UN secretary general Kofi Annan, on March 03, 2018 in Berlin, Germany. (Photo by Inga Kjer/Photothek via Getty Images)

Zëvendëskryeministri Enver Hoxhaj, është shprehur i trishtuar lidhur me lajmin e vdekjes së ish-Sekretarit të Kombeve të Bashkuara, Kofi Anann.

Hoxhaj ka shprehur ngushëllimet e tij në Tëitter, duke shkruar se Kosova është mirënjohëse për mbështetjen e Kofi Annan për lirinë dhe pavarësinë.

Ky është postimi i tij i plotë:

‘I trishtuar nga lajmi se ish fituesi i çmimit SG & Nobel Kofi Anan, ka vdekur. Ngushëllime të sinqerta familjes dhe miqve të tij.Bota ka humbur një njeri të madh, i cili do të mbahet mend për punën e tij të jashtëzakonshme për paqen. Kosova është mirënjohëse për mbështetjen e tij për lirinë dhe pavarësinë’.

Ish-Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Kofi Annan, është ndarë nga jeta sot në moshën 80 vjeçare.