Kriptovaluta CumRocket u rrit nga 0,06 dollarë në 0,28 dollarë të shtunën pas shkrimit në Twitter të miliarderit teknologjik Elon Musk.

Elon Musk ka bërë që çmimi i CumRocket të rritet me gati 400 për qind në vetëm 10 minuta pasi ai postoi në Twitter një seri emoji që duket se i referoheshin kriptomonedhës, që duket se ka emër paksa provokues.

Emoji i spërkatjes dhe emoji raketë përdoret zakonisht nga tifozët e CumRocket në internet, ndërsa përfshirja e një emoji hëne nënkuptonte që çmimi i tij po shkonte “në hënë”, transmeton Telegrafi.

CumRocket iu përgjigj Twitterit të Musk me një version të tallur të raketës Starship të SpaceX, duke shfaqur logon e kriptovalutës.

“Çfarë mendoni @elonmusk? Ne madje do të paguajmë për bojën”, shkruajnë ata.