Një person është arrestuar dje pasi i njëjti ka rrahur vjehrrën dhe mikun e tij, nën ndikimin e alkoolit, shkruan IndeksOnline.

Sipas raporti të Policisë së Kosovës, tre të dyshuarit kanë pranuar tretman mjekësor kurse i dyshuari është dërguar në mbajtje.

“Prizren 27.05.2022 – 00:17. Raportohet se një mashkull kosovar nën ndikim të alkoolit, është rrahur me vjehrrën dhe mikun e tij (nënë e birë). Tre të dyshuarit janë arrestuar si dhe kanë pranuar tretman mjekësor. Me vendim të prokurorit, një i dyshuar është dërguar në mbajtje, ndërsa dy të tjerët janë liruar në procedurë të rregullt”, thuhet në njofim