Tre persona janë arrestuar, e më pas janë liruar, pasi te të njëjtit janë gjetur dy thika dhe një shufër metali, raporton Llapi.info.

Arrestimi i tyre ka ndodhur në rrugën “Zahir Pajaziti”, teksa të njëjtit janë të moshës së mitur. Kështu ka bërë të ditur Policia e Kosovës në raportin e saj ditor.

“Janë shoqëruar në stacionin policor tre të dyshuar meshkuj  kosovarë (të mitur), pasi që gjatë kontrollit të tyre u janë gjetur dhe konfiskuar dy thika dhe një shufër metali. Me vendim të prokurorit, rasti shkon në procedurë të rregullt”, thuhet në raportin e PK-së, pa dhënë detaje tjera./Llapi.info