Dy persona janë lënduar si rezultat i një aksidenti që  ka ndodhur në fshatin Gllamnik, në Podujevë.

Llapi.info ka kontaktuar emergjencën ku është njoftuar se dy persona janë lënduar nga aksidenti, të cilët janë jashtë rrezikut për jetë, dhe janë dërguar në QKUK.

Nga fotot shihet se vetura e cila është rrokullisur i përket tipit “Smart”, që shërben si mjet transportes.

Në vendin e ngjarjes kanë arritur menjëherë njësitë përkatëse.

FOTO:indeksonline