Përfundon gjithçka.

Gareth Bale do të luajë në Tottenham sezonin tjetër në formë huazimi nga Madridi.

Pas një dite të gjatë mes klubit anglez dhe Real Madrid dhe agjentit të lojtarit, Jonathan Barnett, është konfirmuar për Cadena SER se operacioni është mbyllur. Mungon vetëm zyrtarizimi.

Për një vit huazim, Tottenham do të paguajë vetëm gjysmën e pagës, gjysmën tjetër Madridi.

Bale udhëton sot për në Londër për të kompletuar transferimin dhe për të nisur stërvitjet me ekipin e Jose Mourinhos.