Interi ka barazuar në udhëtim te Sampdoria me rezultat 2-2 në ndeshjen e vlefshme për javën e tretë në Serie A.

Ekipi i drejtuar nga Simone Inzaghit nuk ka arritur të mbajë epërsinë në dy raste dhe u desh të kënaqej me një pikë nga udhëtimi i tyre të Sampdoria.

Golat në këtë ndeshje u shënuan nga Maya Yoshida (34’) dhe Tommaso Augello (47’) për vendasit, ndërsa për Interin shënuan Federico Dimarco (18’) dhe Lautaro Martinez (44’).

Lojtari më i vlerësuar i ndeshjes ishte mesfushori mysafir, Nicolo Barella, i cili u vlerësua me notë 7.5.

Në anën tjetër, nota më e ulët e takimit shkoi portierin Samir Handanovic që u notua me 6.1.

Notat e lojtarëve

https://www.sofascore.com/sampdoria-inter/Xdbsleb