Drejtoria për Hetimin e Trafikimit me Narkotikë të Policisë së Kosovës, gjatë së dielës ka realizuar një operacion kontrolli në katër lokacione, ku janë gjetur dhe konfiskuar:

11 paketime me narkotikë të dyshuar për kokainë me peshë 1054.5 gram,

Një paketim në formë katrorë i mbështjellë me ngjitës ngjyrë e kafe, e mbushur me narkotikë të dyshuar kokainë me peshë 1246.6 gram,

Tre paketime të mbushura me narkotikë të dyshuar për kokainë me peshë 208.6 gram

Një peshore digjitale “SCALE’

Një Veturë e tipit Mercedes G-KLAS e blinduar

Një veturë e tipit AlfaRomeo

Një pushkë automatike me bajonetë AK-47 me kalibër 7.62 mm, me dy karikator me 58 fishekë të kalibrit 7.62 mm e gjetur në bagazhin veturës.

Revole e kalibrit 9X19mm me 14 fishekë të kalibrit 9X19 mm,

Peshore Digjitale CEG Model :

Tiketë e trafikut e Policisë së Kosovës e të dyshuarit F. U;

Dy çelësa të veturës dhe një çelës i skuterit;

Gjashtë fishek) të kalibrit 7.62 mm dhe një komplet për pastrimin e armëve;

Nëntë copë çelësa të dyerve të ndryshëm;

Pasaportë e shpuar e lëshuar nga Republika e Maqedonisë së Veriut;

Patentë shofer i lëshuar nga Republika e Kosovës;

Tre çelësa , dy të dyerve dhe një elektronikë;

Një fishek i kalibrit 9×19 mm;

Pajisje për gjetjen e përgjuesve;

Një ”Skalperë’’.

Policia gjatë këtij aksioni e ka arrestuar një të dyshuar me incialet E.A, 28 vjeçar, tek i cili janë gjetur një Revole e kalibrit 7.62 mm me dy karikator me gjithsej 16 fishekë të kalibrit 7.62 mm, një telefon i modelit Iphone 11, një çantë e zezë në cilën ishin 570 Euro para të gatshme si dhe një çelës i derës.

I dyshuari është dërguar në mbajtje, përderisa lidhur me këtë rast është intervistuar edhe një femër e mitur e cila pas intervistimit në prezencë te prindit është liruar.