Ka ndërruar jetë nëna e deputetit të PDK-së, Latif Gashit, njofton Klan Kosova.

Lajmin e ka konfirmuar vet ai përmes një postimi prekës në rrjetin social Facebook.

“Me hidhërim të thellë ju bëj me dije, se sot me datë 09.07.2021 në moshen 88 vjeçare u nda nga jeta Nëna jonë, Raba Gashi

Oj Nanë gjithë këtë jetë e pate luftë me vuajtje, sfida e sakrifica kushtuar familjes dhe lirisë së Atdheut ndaj dhe ne do të ndjehemi përherë krenarë për emrin dhe veprën tënde.

Kujtimi për Ty oj Nanë gjithmonë do të mbetet i paharruar.

Oj Nanë. Çdo lot që ke derdhur nga sytë e tu për mua, për ne, oj Nana ime, Nëna jonë, tu bëftë parajs në jetën që shkove! Lamtumirë Nana jonë – Heroina jonë”, ka shkruar ai.

Varrimi i të ndjerës bëhet sot në orën 19:30 në fshatin Dobërdol të Podujevës.