Kryeministri i dorëhequr, Ramush Haradinaj, ka pritur sot në zyrë Halit Konushevcin, babain e heroit Ilir Konushevci.

“Përherë kënaqësi të takoj bacën Halit, babain e heroit të Kosovës Ilir Konushevci, një prej figurave të shquara dhe prijësve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës”, ka shkruar ai në Facebook.

“Kosova sot dhe përgjithmonë do të dijë të çmojë madhështinë e veprës së bijve të saj, që ranë për ta nderuar kombin dhe Atdheun”.

Përherë kënaqësi të takoj bacën Halit, babain e heroit të Kosovës Ilir Konushevci, një prej figurave të shquara dhe…

Gepostet von Ramush Haradinaj am Montag, 19. August 2019