Një 30 vjecar është gjetur i vdekur në Gllogjan të Decanit, polica është duke e hetuar rastin

Për këto lopë kujdesej D.B, një tridhjetë vjeçar nga Gjakova.

Por ky u gjet i vdekur në këtë stallë të shtunën në fshatin Gllogjan të Deçanit. E të dielën në këtë vend nuk u pa askush. Rastin e ka konfirmuar edhe Policia e Kosovës.

POLICIA E KOSOVËS
Fsh. Gllogjan, Deçan 03.07.2021 – 06:45. Raportohet se në stallë të bagëtive, është gjetur viktima mashkull kosovar. Me vendim të prokurorit, trupi i pa jetë është dërguar në IML për obduksion.

Me këtë rast po merret edhe Prokuroria Themelore në Pejë.

Këta i kanë thënë televizionit që kanë ekzaminuar vendin e ngjarjes dhe kanë nisur hetimet përkitazi kësaj. I ndjeri ka lënë pas vetes gruan dhe dy fëmijët.

VIDEO