Llapi ka hyrë fuqishëm në merkaton verore duke tentuat të sjell futbollistët llapjanë në skuadren e tyre që luajn nëpër skuadra të ndryshme shqiptare.

Pas pothuajse transferimit të dy llapjanëve të 89-shit, Bledar Hajdinit dhe Fiton Hajdarit, Llapi ka hedhur sytë dika tjetër, shkruan futbollikosovar.com.

Bëhet fjalë për mbrojtësin e krahut të djathtë Bujar Idrizin i cili në të kaluaren ka qenë pjesë e skuadrës llapjane, ndërsa së fundi ishte pjesë e skuadrës nga Shqipëria, Kukësi.

Sipas mediave në Shqipëri, Idrizi ishte në listen e largimeve te skuadra veriore ndërsa edhe futbollisti i Llapit, Ilir Blakçori ka postuar një foto ku shihet me dyshen Hajdari-Idrizi duke e shoqëruar me fjalen ‘Loading’, së shpejti…

Image result for bujar idrizi