Ish-deputetja e Kuvendit të Kosovës, Donika Kadaj Bujupi gjatë orëve të mëngjesit bashkë me grupin “Kosovo Mountain Club” ishin cak i një sulmi me armë.

Sipas Kadajt, fatmirësisht nuk pati viktima, por ky rast nuk do t’i ndalë ata që të vazhdojnë në të gjitha vendet e Republikës.

Postimi i saj:

Sot ne kuader te organizimit te “Kosovo Mountain Club” bashke me plote dashamire te natyres, u nisem drejt majes se Shijak i Bubes ne Zubin Potok.

Sic u raportua edhe ne media ishim cak i sulmit te armatosur nga bandat kriminale atje. Fatmiresisht nuk pati viktima. U detyruam te kthehemi per sot dhe ngjitjen e vazhduam ne majen tjeter ne Shale te Bajgores.

Ngjitjet ne majat tona te bukura do t’i vazhdojme edhe ne ditet, javet, muajt e vitet ne vijim. Dhe ate ne gjithe territorin e Republikes pavaresisht tentimeve qyqare per te na ndaluar!

Une therrase institucionet qe te reagojne dhe marrin masa konkrete pertej fjaleve ne menyre qe keto sulme te vazhdueshme dhe kahmotshme te nderpriten sa me pare.