Barcelona pret Cadizin në kuadër të xhiros së 24-të në La Liga.

Katalunasit vijnë në këtë takim pas fitores së thellë 5-1 në La Liga.

Në anën tjetër mysafirët vijnë në këtë sfidë pas katër humbjeve radhazi.

Barça kërkon vetëm fitore për t’iu afruar liderit Atletico Madrid që pësoi humbje nga Levante.

Katalunasit kërkojnë triumfin dhe shihen si favorit të mëdhenj në këtë sfidë.

Formacionet zyrtare:

Barcelona: Ter Stegen, Dest, Pique, Lenglet, Alba, Busquets, Pedri, De Jong, Dembele, Messi, Griezmann.

Cadiz: Ledesma, Iza, Marcos Mauro, Alcalá, Espino, Jonsson, Fali, Álex, Perea, Negredo, Choco Lozano.