Aksidentet në trafik janë shtuar ndjeshëm ditëve të fundit. Ndërsa një i tillë ka ndodhur pasditen e sotme në magjistralen Prishtinë-Fushë Kosovë në kilometrin e 4-të.

Aksidenti ka ndodhur mes veturës së Policisë së Kosovës dhe një veture të tipit Golf 7.

Siç shihet në pamjet që ka siguruar IndeksOnline, dyer dhe bagazhi i veturës së Policisë së Kosovës janë të hapura.