Një aksident trafiku ka ndodhur sonte rreth orës 20:00 në Podujevë, përkatësisht te rrethrrotullimi që të çon për në fshatin Kërpimeh, raporton Llapi.info

Në këtë aksident, sipas dëshmitarëve të cilët kanë dërguar pamje në adresë të Llapi.info, janë të përfshira dy vetura.

Mësohet se përveç dëmeve materiale, në këtë aksident s’ka persona të lënduar, teksa ekipet policore kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe janë marrë me rastin.

Ndërkohë, vetëm dje në Kosovë janë regjistruar 43 aksidente, prej tyre 1 ka përfunduar me fatalitet, 20 me të lënduar kurse 22 të tjerë pa të lënduar./Llapi.info